close
تبلیغات در اینترنت
معرفی لوازم ، قطعات و ابزار ها
ماهی من


آخرین ارسال های انجمن
عنوان مطلب پاسخ بازدید نویسنده

اصول طراحی سایت:

0 4 start11

باربری ستارخان برترین شرکت های حمل بار در تهران

0 7 roozfreight

راهکار های پیشرفت طراحی سایت دانشگاهی:

1 6 sangriz

طراحی سایت مزون لباس:

0 7 start11

باربری الهیه برترین شرکت های حمل بار در تهران

0 8 roozfreight

قواعد طراحی سایت موفق:

0 9 start11

مزایای هاست پرترافیک ایران

0 9 forouzan99

طراحی سایت باشگاه ورزشی

0 11 forouzan99

باربری زعفرانیه برترین شرکت های حمل بار در تهران

0 9 roozfreight

عوامل موثر در طراحی سایت خبری:

0 9 sitecup1

طراحی سایت با جاوا:

0 10 sitecup1

طراحی سایت بیمه:

0 9 sitecup1

شاخص های بهترین شرکت طراحی سایت:

0 10 sitecup1

باربری روز برترین شرکت های حمل بار در تهران

0 11 roozfreight

طراحی سایت سوپرمارکت های آنلاین:

0 11 sitecup1

طراحی سایت آموزشگاه و آموزشی:

0 11 sitecup1

طراحی سایت مشاغل خانگی:

0 13 sitecup1

طراحی سایت کتاب فروشی

0 10 sitecup1

طراحی سایت خیریه

0 8 sitecup1

بسته بندی حرفه ای با کادری مجرب در باربری روز

0 13 roozfreight

فیلتر ها

168

سلام دوستان عزیز

فیلتر ها دارای انواع متفاوت و اندازه و کاربرد های متفاوت هستند . در این مطلب سعی میکنیم انواع فیلتر ها رو با کاربرد و مزایا و معایب هر یک رو توضیح بدیم تا شما برای خرید فیلتر آگاه باشید .

-         فیلتر های غیر برقی

1.      فیلتر کف :

این نوع فیلتر ها کف آکواریوم قرار میگیرد و بعد روی آن شن کف ریخته میشود . این فیتر که باعث میشود که املاح آزاد در آب در کف آکواریوم جمع شوند و تاثیر مناسبی هم دارند ولی دارای قدرت مناسب نیستند وهمچنین اگر معنی فیلتر را جداسازی موارد در نظر بگیریم این قطعه فیلتر به حساب نمیاید چون فقط املاح را از دید ما به جایی برده که شاید کمتر دیده میشود ولی آنها را از آب جدا نکرده است .


2.      فیلتر های بیولوزیک :

این فیلتر ها معمولا از یک قسمت ابری تشکیل شده و با یک ورودی اکسیژن که از پمپ هوا گرفته میشود کار میکند این نوع فیتر داخل آکواریوم قرار میگیرد . این فیلتر ها برای آکواریوم هایی که نیاز به فیلتراسیون قوی ندارند و یا برای تانک بچه ماهی ها که فشار آب باعث اذیت آنها میشود مناسب است . این فیلتر ها در اندازه های متفاوت موجود بوده ولی بدلیل این که مقدار آب تصویه شده در این روش کم است برای آکواریوم های بزرگ با تعداد ماهی زیاد مناسب نیست و نمیتواند املاح مضر آب را به خوبی تصویه کند .


3.      سامپ فیلتر :

سامپ ها نوعی از فیلتر ها به حساب میآید ؛ گرچه که سامپ ها دارای انواع مختلفی هستند و بحث سامپ ها و ساخت آنها بسیار طولانی است ولی تا حدی در این مطلب توضیح داده میشود .

سامپ ها نوعی فیلتر هستند که خارج آکواریوم ساخته میشوند و بعد به آن متصل میشود . تصور کنید که یک آکواریوم اصلی و بزرگ را با شلنگ به یک آکواریوم کوچک متصل کنید به صورتی که آب از آکواریوم بزرگ به آکواریوم کوچک سرازیر شود و از آن طرف همین آب توسط یک پاور هد به آکواریوم اصلی بازگردد . اما در آکواریوم کوچک بخش های زیادی از مواد تصویه کننده ی آب قرار گرفته که اب با عبور از آنها کاملا تصویه شده و کاملا زلال و بدون املاح اضافه به آکواریوم اصلی باز میگردد. سامپ ها به دلیل این که توانایی دارند تا به صورت دستی در هر اندازه ای ساخته شودند طرفدار دارند و همچنین نوع و مراحل تصویه ی آن بستگی به سلیقه و نیاز مصرف کننده ی آن است . شما هم میتوانید با دقت به چند سامپ ساخته شده و اطلاع از مواد مورد استفاده در آنها  یک سامپ برای خود طراحی کرده و بسازید .


-         فیلتر های برقی

پاور هد ( Power Head ) : اصلی ترین قسمت فیلتر های برقی ، پاور هد آن است ، پاور هد ها در اندازه ها و قدرت های متفاوت موجود هستند که میتوان آنها را جداگانه خریداری کرد و برای آکواریوم مورد استفاده قرار داد . توجه کنید که پاور هد تصویه کننده ی آب نیست فقط آب را با فشار به حرکت در میآورد ( شبیه به واتر پمپ ) و مثل پمپ هوا به آن اکسیژن اضافه میکند ؛ ولی میتوانید از این وسیله استفاده کرده و خود فیلتر بسازید .


1.      فیلتر های داخلی ( Internal Filter ) :

این فیلتر ها ضد آب ساخته شده اند تا در داخل آکواریوم قرار بگیرند و آب را با فشار از خود عبور داده و تصویه کنند .این فیلتر ها در قدرت ها و اندازه های متفاوت برای اکواریوم های مختلف ساخته میشوند . قدرت این فیلتر ها و مقدار تصویه سازی این فیلتر ها بسیار مناسب است . این فیلتر ها از پاور هد و قسمت فیلتراسیون تشکیل شده اند ؛ در نوع های ساده قسمت فیلترینگ فقط ابر میباشد ولی در انواع دیگر از مواد های تصویه کننده نیز در داخل آن استفاده شده که باعث تغییر چشم گیری در شفافیت و سالم بودن آب میشوند . شما میتوانید فیتر ساده بخرید و خودتان در قسمت تصویه سازی از مواد مختلف استفاده کنید و کیفیت آب آکواریوم را تغییر دهید . استفاده از این نوع فیلتر ها بسیار به صرفه و مناسب است.


2.      فیلتر های آویز یا تاپ فیلتر ( Hang – On Power Filter )  :

این فیلتر ها بالای آکواریوم قرار میگیرد و توسط یک لوله آب را بالا کشیده و خارج از آکواریوم تصویه میکند سپس آب را مثل آبشار به آکواریوم باز میگرداند . این نوع فیتر دارای قدرت مناسبی است و به دلیل این که آب را زیاد به تلاطم در نمیآورد برای آکواریوم های گیاهی متوسط و برای تانک بچه ماهی ها مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع فیلتر به دلیل این که آب را از بالا به آکواریوم بر میگرداند باعث کاهش حدودی دمای آب میشود که برای مکان هایی که دمای هوا در آن بالاست مناسب است .


3.      فیلتر های خارجی ( External Filter ) :

این فیتر ها قویترین فیلتر های موجود هستند که برای آکواریوم های بزرگ استفاده میشوند . این فیلتر ها خارج آکواریوم و کنار آن قرار میگیرند و توسط 2 یا چند لوله به آکواروم متصل میشوند . در این صورت آب را از آکواریوم خارج میکنند و بعد ار تصویه ی کامل آن را به آکواریوم باز میگردانند . قیمت این فیلتر ها از بقیه ی  فیلتر ها بسیار بالاتر است و حالتی حرفه ای دارند . از این نوع فیلتر ها برای آکواریوم های بزرگ گیاهی و آکواریوم های معمولی با حجم بالا استفاده میشود .

 

نکات مهم در مورد فیلتر ها »

1.      همیشه مقدار یک سانتی متر از قسمت پاور هد فیلتر های داخلی را خارج از آب قرار دهید .

2.      فیلتر های داخلی را کنار بخاری قرار دهید تا تبادل دما داخل آکواریوم ایجاد شود .

3.      اندازه و نوع فیلتر را مناسب با آکواریوم انتخاب کنید .

4.      لوله ی کوچک کنار فیلتر های داخلی برای ورود هواست و باید خارج آکواریوم قرار گیرد و قطعه ی سر این لوله برای تنظیم مقدار ورودی هواست .

5.      در فیلتر های داخلی درصورتی که فشار فیلتر شما زیاد است میتوانید از لوله هایی که دو طرف آن دارای سوراخ است برای کاهش فشار استفاده کنید .

6.      هیچ گاه برای کاهش فشار جلوی فیلترهای داخلی را کاملا سد نکنید زیرا آب از لوله ی ورودی هوا با فشار خارج میشود .

7.      درصورتی که آکواریوم شما دارای تعداد زیادی ماهی است ؛ هوای خروجی از فیلتر ها جوابگوی آنها نخواهد بود و باید حتما از پمپ استفاده کنید

8.      فیلتر ها را مدام تمیز کنید تا همیشه به خوبی کار کنند

9.      زمانی که فیلتر های داخلی کثیف شوند دیگر هوایی به خروجی نمیدهند بنابراین اگر شما پمپ داخل آکواریوم نداشته باشید تمام ماهی ها تلف خواهند شد بنابراین یا همیشه فیلتر را تمیز کنید یا در کنار فیلتر از پمپ هم استفاده کنید .

10.  هنگامی که دارو به آکواریوم اظافه میکنید حتما فیلتر را از آب خارج کنید .

11.  هیچ گاه ابر فیلتر ها را با مواد شوینده نشویید ؛ موادشوینده به صورت کامل از ابر پاک نشده  و باعث مشکلات برای ماهی ها میشوند ازطرفی تمام میکروب ها و باکتری های مفید برای آکواریوم را خواهید کشت . ( در صورتی که قصد تمیز کردن فیلتر ها را دارید قطعات و مواد آن را در آب نمک یا در محلول پرمنگنات بخیسانید و در صورتی که باز هم فکر میکنید تمیز نشده اند میتوانید با صابون معمولی آن را بشویید و چندین بار آن را آبکشی کنید )

تمامی مطالب سایت اختصاصی هستند . کپی برداری از محتوای مطالب غیر مجاز است .

روشنایی آکواریوم

681


با سلام خدمت دوستان عزیز

روشنایی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در محیط آکواریوم ها است ؛ به جرات میتوان گفت که روشنایی آکواریوم و طیف نور آن میتواند روی رنگ ماهی ها و روی رشد ماهی ها و گیاهان آکواریومی تاثیر بسیاری بگذارد .

متاسفانه با وجود لوازم آکواریومی چینی و همچنین قیمت بالای لوازم اصل ، معمولا همه از لامپ های مهتابی معمولی یا مهتابی های ضد آب آکواریوم و یا لامپ کم مصرف برای روشنایی آکواریوم استفاده میکنند ؛ البته این مشکلی برای آکواریوم های معمولی ایجاد نمیکند ولی برای آکواریوم های گیاهی بهتر آن است از مهتابی های مخصوص استفاده بشود.

مهتابی های ضد آب :

مهتابی های ضد آب که معمولا چینی هستند در اندازه ها و رنگ های متفاوت میتواند انتخاب مناسبی برای آکواریوم های کوچک باشد ؛ این مهتابی ها نیاز به ترانس نداشته و مانند لامپ های کم مصرف از مدارت سوئیچینگ استفاده میکند که این مدارات داخل دوشاخه جاسازی شده و هیچ حجمی را اشغال نمیکند . استفاده از یک شیشه ی محافظ به دور لامپ اصلی باعث محکم  شدن و ضد آب شدن کامل آن شده که خیلی مناسب است .

معمولا از دو رنگ آبی و سفید این مهتابی ها بیشتر استفاده می شود و به نظر من بهتره این دو رنگ در کنار هم استفاده شود یا در محلی که نور سفید کافی می باشد از مهتابی آبی استفاده شود ، زیرا نور آبی خیلی شدید است و باعث خطا در دیدن رنگ ماهی ها و تزئینات داخل آکواریوم می شود .

این مهتابی ها در صورت روشن بودن دائم داغ کرده و باعث سوختن مدارات آن می شود که بعد از آن دیگر قابل استفاده نیست ( البته من هر وقت میسوزه مداراتش رو با مدارات لامپ های کم مصرف تعویض میکنم و دوباره سالم و بهتر از قبلش میشه و دیگه داغ نمیکنه لطفا اگر در این مورد اطلاع ندارید این کار رو انجام ندید )

با این که این نوع مهتابی ضد آب ساخته شده ولی احتیاط کنید و هیچ وقت موقع روشن بودن آن دست خود را در آکواریوم فرو نبرید ( این مطلب روی جعبه ی مهتابی هم نوشته شده ).

لامپ کم مصرف :

لامپ های کم مصرف دارای طیف نوری مناسب برای آکواریوم های معمولی هستند و به دلیل موجود بودن این لامپ ها در هر اندازه بسیار برای آکواریوم مناسب هستند البته این لامپ ها ضد آب نبوده و به رطوبت حساس هستند ولی میتوان آن ها را داخل قاب گذاشت را رطوبت به آنها نرسد ؛ در صورتی که آکواریوم آن قدر بزرگ است که بتوان سه لامپ قرار داد بهتر است از دو لامپ کم مصرف سفید ( مهتابی ) در کنار یک لامپ کم مصرف زرد ( آفتابی ) استفاده کنید تا رنگ ها واقعی دیده شوند . در آکواریوم های کوچک هم از تلق های رنگی استفاده کنید و مقداری از لامپ را زرد زنگ کنید .

مهتابی های معمولی :

این مهتابی ها دارای طول زیاد و مناسبی برای پوشش نوری کامل آکواریوم دارند همچنین طیف نوری این مهتابی ها دقیقا مانند لامپ های کم مصرف است و برای آکواریوم های معمولی مناسب است ، البته مصرف این لامپ ها 40 وات است که نسبت به بقیه منابع نوری زیاد تر است . اگر قصد استفاده از این نوع لامپ را دارید توجه کنید که بهتره از مهتابی های معمولی که استوانه ای و کشیده هستند استفاده کنید و از مهتابی های جدید استفاده نکنید ، در این صورت شما میتوانید ترانس و استارت را در جعبه قرار دهید و نزدیک آکواریوم بگذارید و فقط لامپ را بالای آکواریوم نصب کنید . توجه کنید که لامپ مهتابی زمان استارت زدن حدود 2000 ولت برق را داراست و این برق میتواند شوک بسیار قوی را وارد کند بنابراین از عایق بندی درست آن اطمینان حاصل کنید .


مهتابی های محصوص پلنت :

مهتابی های هستند که طیف نوری آن منطبق با طیف نوری مناسب گیاهان آبزی است و مانع رشد جلبک و لجن می شود و رشد گیاهان را افزایش میدهد .

استفاده از این نوع مهتابی برای آکواریوم های پلنت پیشنهاد می شود .لامپ های ال ای دی (  LED) :

این لامپ ها در اندازه ها و قدرت ها و رنگ های متفاوت موجود است و مصرف بسیار کمتری نسبت به بقیه ی منابع نوری دارد و طیف نوری آن بهترین طیف نوری و نزدیک ترین طیف به نور خورشید است . این لامپ ها را میتوان داخل جعبه قرار داد و آن را ضد آب کرد ( انواع ضد آب نیز موجود است ). از نوع هفت رنگ آن نیز میتوانید برای آکواریوم های تزئینی استفاده کنید ، همچنین میتوانید از نوار های LED برای تزئین دور آکواریوم به جای نوار چسب  استفاده  کنید که منظره ی جالبی را تولید خواهد کرد .

البته من توصیه میکنم از لامپ های هفت رنگ در آکواریوم های معمولی استفاده نکنید زیرا باعث اذیت شدن ماهی ها می شود به نظر من لامپ های LED بهترین نوع نور و روشنایی را برای آکواریوم دارند .

هزینه اولیه این نوع لامپ کمی بالا به نظر میرسد اما در طولانی مدت با مصرف کم ، کیفیت مناسب نور و طول عمر بالا جبران این هزینه را خواهد کرد .


نکات مهم :

1.      انتخاب نوع روشنایی نسبت به موقعیت و نور آکواریوم متفاوت است و انتخاب آن با شماست .

2.      از لامپ قرمز برای ماهی ها استفاده نکنید ( ماهی هایی مثل آروانا به نور قرمز بسیار حساس اند – گاهی برای فلاور ها از این رنگ استفاده می شود )

3.      عایق بندی درست لامپ ها را فراموش نکنید .

4.      هیچ گاه موقع روشن بودن لوازم آکواریوم دست خود را داخل آن نکنید .

5.      برای آکواریوم هایی که نوع خواصی از جلبک ها یا ماهی ها را نگه داری میکنند باید مقدار نور بسیار تنظیم شده و محاسبه شده باشد (واحد اندازه گیری نور لومن است ) .

6.      اگر منبع تولید نور داخل آب قرار بگیرد نور خیلی بیشتری از حالتی که در خارج آب قرار دارد تولید میکند ( به دلیل عدم شکست نور در آب )

7.      هنگام شب ، روشنایی آکواریوم را خاموش کنید تا ماهی ها استراحت کنند ولی محل آکواریوم باید کمی نور داشته باشد .

8.      خاموش و روشن کردن مداوم و پشت سرهم به ماهی ما شوک وارد میکند .

9.      همیشه شیشه ی لامپ را تمیز نگه دارید تا بتوانید از بیشترین نور بهره ببرید .

10.  اگر فکر میکنید نور لامپ خیلی سفید است ، میتوانید با استفاده از تلق های رنگی ، نور را ملایم کنید

11.  استفاده از طلق آبی برای لامپ های مهتابی ها و لامپ های کم مصرف باعث می شود تا آکواریوم دیر تر لجن ببندد .

تمامی مطالب سایت اختصاصی هستند . کپی برداری از محتوای مطالب غیر مجاز است .

پمپ هوا (Air Pomp )

331


پمپ هوا »

مهم ترین وسیله برای آکواریوم ها ، پمپ هوا (Air Pomp  ) است . بعضی ها فکر میکنند که حباب های هوای داخل آکواریوم برای زیبایی آن است ؛ در صورتی که ماهی بدون این حباب ها زنده نخواهد ماند !

ماهی ها مثل ما انسان ها اکسیژن مصرف میکنند با این تفاوت که ما اکسیژن مورد نیاز خود را از هوا میگیریم ولی ماهی ها اکسیژن مورد نیاز خود را از آب میگیرند . در طبیعت آبشار ها ، موج دریا ، گیاهان آبزی و ... این اکسیژن را به آب میدهند ولی در آکواریوم باید این اکسیژن به آب تزریق شود که این کار وظیفه ی پمپ هواست .

بهتر است بدانید هرچه اکسیژن موجود در آب بیشتر باشد ماهی تنفس آرامتری خواهد داشت و ماهی شاداب تر خواهد بود و وجود اکسیژن فراوان باعت رشد بیشتر ماهی می شود ( در استخر های پرورش ماهی از این ترفند جهت رشد بیشتر ماهی استفاده میشود ولی استفاده از این روش داخل دریاچه ها به دلیل رشد بی رویه ی گیاهان دریاچه و تبدیل شدن دریاچه به مرداب ممنوع است )

انواع پمپ هوا »

پمپ های هوا انواع مختلفی دارند که دارای شکل های مختلف ، با تعداد خروجی های مختلف و قدرت های مختلف و امکانات متفاوت موجود هستند ولی وظیفه ی اصلی تمام آنها نوعی تزریق هوا به آب است . در تصویر زیر یک نمونه پمپ هوای صنعتی که در مغازه های آکواریومی کاربرد دارد را ملاحظه میکنید .


اجزای پمپ هوا »

پمپ های هوای معمولی دارای قسمت هایی مانند : سیم پیچ ( ترانس ) ، آهنربا ها ، تلمبه های هوا ، سیستم کنترل ( دیمر ) ، سیم و دوشاخ تشکیل شده اند .


طرز کار پمپ هوا »

سیم پیچ از طریق سیستم کنترل به برق متصل است و به دلیل متناوب بودن جریان برق ، دائم قطب آهنربایی ترانس عوض میشود و این باعث میشود که آهن رباهایی که به تلمبه های هوا متصل هستند حرکت کنند و تلمبه ها هم مثل دستگاه دم آهنگران قدیمی هوا را با فشار به خروجی میدهد .

مکان پمپ هوا  »

توجه کنید که پمپ هوا داخل آکواریوم قرار نمیگیرد ( یکی از دوستان این اشتباه رو کردن !! ) و هوا با استفاده از شلنگ های کوچک به آکواریوم منتقل می شوند .

بهتر است پمپ هوا بالا تر از سطح آب آکواریوم قرار گیرد مخصوصا وقتی به فیلتر های بیولژیک متصل باشد ، چون ممکن است هنگام کار برق قطع شده و آب آکواریوم از طریق شلنگ به داخل پمپ سرازیر شده و مشکلات بعدی را بوجود آورد .

مشکلات پمپ هوا »

1.                    یکی از مشکلات پمپ های هوا ، صدای بیش از حد بعضی از مدل های ارزان قیمت و قدیمی است که میتوان با باز کردن آنها و تنظیم کار آنها تا حدودی صدا را کاهش داده و بیشترین بهره را از آن برد ولی در کل صدای آنها به کلی از بین نمیرود ولی اگر قصد خرید پمپ هوا را دارید بهتر است یک نمونه از پمپ های کم صدا را انتخاب کنید که در مواردی میتوان گفت که این پمپ ها اصلا صدا ندارند و قدرت و کیفیت این پمپ ها بسیار بهتر از پمپ های معمولی است .

2.                    پس از کار کردن به صورت مداوم ، پلاستیک قسمت تلمبه ها خراب می شود و باعث افت شدید فشار هوا می شود که ممکن است کلا از کار افتاده و باعث قطل ماهی های شما شود البته معمولا این اتفاق حتی در مدل های کم کیفیت حدود 3 سال کار مداوم اتفاق میافتد .

3.                    در بعضی مواقع بعد از گذشت چند وقت از استفاده ی پمپ احساس میکنید صدای آن افزایش یافته و قدرت خروجی کم شده است و شاید فکر کنید پمپ دچار مشکل شده است ولی این طور نیست ؛ معمولا سنگ های هوا بعد از مدتی داخل آکواریوم جرم میگیرند و این باعث میشود یک فشار اظافی روی پمپ وارد کند بهتر است هر گاه آکواریوم را تمیز میکنید ، سنگ هوا را با یک مسواک خراب شست و شو دهید تا روزنه های آن باز شده و هوا را به راحتی عبور دهد . همچنین سوراخ های ورودی هوای پمپ را بررسی کنید ، این روزنه های کوچک که معمولا با ابر پوشانده میشوند زیر پمپ قرار دارند که بعد از مدتی این ابر ها پر از ذره های خاک شده و هوایی به داخل پمپ نمیرود تا پمپ آن را با فشار به آکواریوم تزریق کند .

نکات مهم در مورد پمپ هوا »

1.                    پمپ هوای آکواریوم باید به صورت دائم روشن باشد.

2.                    پمپ هوا باید حتما بالا تر از آکواریوم قرار گیرد .

3.                    استفاده از شلنگ های طولانی و اضافی باعث کم شدن بهره ی پمپ و افزایش صدای آن می شود .

4.                    هیچ گاه خروجی های پمپ هوا را به یکدیگر متصل نکنید زیرا خروجی پمپ هوا همزمان نیست بنابراین شما مقدار زیادی انرژی را از دست خواهید داد ، بهتر است از هر خروجی جداگانه استفاده کنید و یا از هر خروجی توسط شیر انشعاب بگیرید .

5.                    هرچه فشار بیشتری به پمپ بیاورید مصرف برق آن بیشتر می شود ولی اختلاف مصرف برق پمپ مقداری نیست که مهم به نظر برسد بنابراین بهتر است همیشه از تمامی خروجی های پمپ استفاده کنید در این صورت شما حتی صرفه جویی هم کرده اید .

6.                    هرچه سنگ هوای شما حباب های کوچکتری ایجاد کند مقدار اکسیژن جذب شده توسط آب بیشتر میشود بنابراین سعی کنید سنگ هوایی با روزنه های کوچک استفاده کنید .

7.                    در شهر ها و فصولی که دمای هوا بالاست ، آکواریوم ها با مشکل افزایش دمای آب رو به رو هستند که این مشکل تا حدود با افزایش ورود هوا به آب قابل حل شدن است ( شعله های هوا داخل آب مثل فردی هستند که دائم درحال فوت کردن برای سرد کردن آب باشن )

تمامی مطالب سایت اختصاصی هستند . کپی برداری از محتوای مطالب غیر مجاز است .

بخاری آکواریوم ( heater )

1036


بخاری ها »

یکی از مهم ترین وسایل برای آکواریوم ها ، بخاری ( Heater ) است . متاسفانه این وسیله نسبت به بقیه ی وسایل آکواریوم مصرف برق بالاتری دارد . البته اکنون بخاری ها به صورت اتوماتیک هستند و فقط زمانی شروع به کار میکنند که دمای آب آکواریوم از حد تعیین شده کمتر شود .

می توان گفت که هر گونه از ماهی ها را باید در دمای خواص خودشان نگه داری کرد و تغییر مکرر و دائمی دما باعث مریض شدن ماهی می شود . کم بودن دمای آکواریوم موجب رشد قارچ ها شده و همچنین تحرک ماهی ها کم خواهد شد .


اطلاعات کاملی در مورد بخاری در ادامه مطلب موجود است ...

تمامی مطالب سایت اختصاصی هستند . کپی برداری از محتوای مطالب غیر مجاز است .
آخرین مطالب ارسالی

معرفی انواع گونه های ماهی کوی

بازدید : سه شنبه 06 تیر 1396

معرفی ماهی کوی - Koi Fish

بازدید : سه شنبه 06 تیر 1396

18 گونه مختلف ماهی گوپی

بازدید : چهارشنبه 31 خرداد 1396

متیلن بلو ( Methylene blue )

بازدید : چهارشنبه 31 خرداد 1396

معرفی ماهی آروانا - Arowana Fish

بازدید : پنجشنبه 18 خرداد 1396

معرفی ماهی اسکار - Oscar Fish

بازدید : دوشنبه 15 خرداد 1396

معرفی ماهی فایتر - Betta Fish

بازدید : یکشنبه 14 خرداد 1396

ساخت ابزار برش یونولیت یا فوم

بازدید : چهارشنبه 10 خرداد 1396

معرفی ماهی گوپی - Guppy Fish

بازدید : چهارشنبه 10 خرداد 1396

آمار سایت
امروز : یکشنبه 29 بهمن 1396
آمار مطالب :
کل مطالب : 27
کل نظرات : 1
آمار کاربران
افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا : 33
آمار بازدید :
بازدید امروز : 213
بازدید دیروز : 325
گوگل امروز : 37
گوگل دیروز : 127
بازدید هفته : 1,930
بازدید ماه : 5,203
بازدید سال : 13,765
بازدید کلی : 56,011
اطلاعات شما :
آی پی : 54.147.147.224
مرورگر :
سیستم عامل :
نمودار بازدید :
اطلاعات کاربری
ورود کاربران
عضویت در سایت
کلمه عبور را فراموش کردید ؟

نام کاربری :
رمز عبور :

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد